İçeriğe atla
Düzenli bir ev için ipuçları

Düzenli bir ev için ipuçları

Dağınıklığa son veriyoruz! Düzenli bir ev için ipuçları nelerdir, ev nasıl düzenli tutulur? Sorularınızın cevapları burada.

Cif, güzel evlerin ve mekanların bizi mutlu ettiğine inanıyor! Bu yüzden daha çok keyif alabileceğiniz bir evi kendi ellerinizle nasıl düzenleyebilirsinizin cevabını sizlerle paylaşıyor.

Evimizi en çok sevdiğimiz anlar genellikle temizlikten sonra olur çünkü ferah bir görüntü içimizi rahatlatırken her şeyin derli toplu ve yerinde olması bizi mutlu eder. Düzenli bir ev için ipuçları ise aslında sanıldığı kadar zor değildir. Harekete geçmeye hazır mısınız? 

Ev nasıl düzenli tutulur?

Temiz ve düzenli bir ev sizi yalnızca iyi hissettirmekle kalmaz aynı zamanda psikolojinize de olumlu etkileri vardır. Temizlik, fazlalıklardan kurtulma ve düzenli hissetme ruh halinizi değiştirir ve sizi daha mutlu bir insan kılar.

Dağınık bir ev ise mutsuz eder. Eşyaların olması gerektiği yerde olmaması, kirli görüntü ve düzensizlik özellikle eve geldiğinizde sizi karşılıyorsa kendinizi daha da kötü hissedebilirsiniz. Bu yüzden evinizi temizlerken endorfin hormonları salgılar ve mutlulukla dolarsınız. Bu sayede temizleme işlemi sırasında stresten de uzaklaşırsınız.

Temiz ve düzenli bir ev için araştırmalara başladıysanız, düzenli ev fikirleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hadi başlayalım!

İlk adım – Etrafı toparlama 

Evinizi dip köşe  temizlemeye başlamadan önce her zaman etrafı toparlayarak işe başlayın. Gereksiz olduğunu düşündüğünüz eşyaları bir kenara ayırın ve daha sonra içlerinden seçerek bazılarını sevdiklerinize hediye edin, onlarla paylaşın. Diğer kısmını ise gerçekten kullanmayacağınıza inanıyorsanız ve aynı zamanda o eşyalardan başka kimsenin faydalanamayacağını biliyorsanız atın.

  • Toparlamaya küçük alanlarla başlayın. Örneğin ilk olarak çalışma masanız ya da evin en sık kullandığınız alanını toparlayın. Temiz ve düzenli bir masa hem çalışma veriminizi artırır hem de daha iyi odaklanmanıza yardımcı olur.

  • Dolaplarınızı temizleyerek devam edin. Giysi, mutfak ve diğer dolapların içlerindeki eşyaları çıkarın, ihtiyacınız olmayacak eşyaları ayırın. Dolabınızın içindeki alanı daha verimli kullanarak yeniden yerleştirin.

  • Kendinize alan kazandırın. Odalarınızı daha derli toplu hale getirmek için rafları kullanın. Masalarda bulunan ve dağınık görüntüye neden olan eşyaları düzenlenmiş bir şekilde bu raflara yerleştirin. 

İlk aşama tamam, temizlik motivasyonu en üst seviyede! Biraz yorulabilirsiniz ancak tamamen düzenlenmiş dolapları görmek kimi mutlu etmez ki? 

İkinci adım – Detaylı temizlik

İlk aşama tamamlandığını göre artık detaylı temizliğe geçebilirsiniz. Eldivenlerinizi takıp toz almanın, tüm yüzeyleri tertemiz etmenin zamanı geldi. Evinize tekrar aşık olmak için hazır olun. Her bir odadaki eşyaları sırasıyla temizleyeceksiniz ve günün sonunda mutluluğunuzu fark edeceksiniz. 

Tüm odaları temizlemek için:

Tüm odaları temizlemek için: Evinizdeki pek çok yüzeyi mükemmel bir şekilde temizleyebilmek için Cif Krem kullanın. %100 doğal temizlik partikülleri ile kirler gitsin, parlaklık gelsin.

Mutfak temizliği için:

Yağ lekelerini çıkarın: Cif Power & Shine Mutfak kullanarak inatçı yağ lekelerinin %100’ünü çıkarın!

Fırınınızı pasparlak yapın: Cif Power & Shine Mutfakile yanmış yemek artıklarını bile kolayca çıkarın. Özel formülünün gücüyle fırınınız ilk günkü gibi olsun.

Banyo temizliği için:

Su lekelerinden kurtulun: Fayanslar, lavabo ve diğer yüzeylerdeki su lekeleri, kireç izleri ve sabun artıklarından Cif Power & Shine Banyo ile kolayca kurtulun. Leke karşıtı teknolojisi ile uzunca bir süre parlayan yüzeylere kavuşun.

Küf lekelerine elveda deyin: Cif Power & Shine Banyo kullanarak küvet, duşakabin, tuvalet, fayans ve fayans aralarındaki küfleri yok edin. Parlak bir banyoya merhaba deyin. 

Zemin temizliği için:

Cif Jel ile ayak izlerini ve günlük tozu ortada kaldırın. Kendinizi harika hissettirecek kokularla temizliği sonlandırın. 

Başardınız! Düzenli ev için pratik bilgiler artık sizin günlük hayatınızın en pratik bilgileri. Bundan sonra sevdikleriniz ve arkadaşlarınız sizden düzenli ev için öneriler isterse onlara anlatacak çok fazla bilginiz var.

Güle güle dağınıklık, merhaba düzenli ve keyifli ev!

Unutmayın: Herhangi bir ürünü kullanmadan önce mutlaka kullanım talimatları ve uyarıları okuyun. Ürünü test etmek için öncelikle görünmeyen bir alanda küçük bir miktarda deneyin.