İçeriğe atla
Küçük banyo nasıl dekore edilir?

Küçük banyo nasıl dekore edilir?

Banyonuzu daha da geniş gösterebilmek ve daha ferah bir banyo elde etmek istiyorsanız küçük banyo nasıl dekore edilir hemen öğrenin.

Cif, güzel evlerin ve mekanların bizi mutlu ettiğine inanıyor!  Küçük banyo nasıl dekore edilir ve keyifli bir alana dönüştürülebilinir konusunda size rehberlik edecek yaratıcı fikirler ve pratik çözümler bu yazıda. 

Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri 

Küçük bir banyoyu daha büyük göstermenin en kolay yollarından biri küçük ışık oyunları oynayarak alanı geniş göstermek olacaktır. Böylelikle banyonuza girdiğinizde küçük, sıkışık bir alan görmektense daha ferah ve rahat bir banyo ile karşılaşmış olursunuz. 

Küçük banyonuzu daha geniş ve hoş bir mekâna çevirmek için ışık ve renklerle oynayarak elde edebileceğiniz küçük banyolar için çözümler şöyle: 

 • Banyonuzda kırık beyaz, bej ve grinin açık tonlarından faydalanmak daha geniş bir alan görünümü elde etmenizi sağlar.

 • Aynanın çevresine yerleştireceğiniz küçük ışıklar da aynı şekilde genişlik hissini artırır ve banyonuzun daha büyük görünmesine yardımcı olur.

 • Küvet çevresindeki ve duvarlardaki fayansları tek renkte seçmek ve başka renklerle karıştırmamak gözde devamlılık etkisi oluşturarak daha geniş bir banyo hissi yaratır.

 • Pastel tonlarında seçtiğiniz banyo eşyalarınızın arasına öne çıkan farklı renklerde birkaç aksesuar yerleştirmek de eksik görselliği ortadan kaldırır ve banyonuza son dokunuşu yapar. 

Küçük banyolara alternatif çözümler ararken ve daha geniş bir alan oluşturmak isterken ışığın gücünü arkanıza almanız çok önemli. Ancak burada unutmamanız gereken küçük bir detay daha mevcut. Banyo ıslanmaya müsait bir alan olduğu için alacağınız tüm elektrikli aletlerin nemli ve ıslak alanlarda kullanılmaya uygun olduğunu kontrol etmelisiniz.

Küçük banyolar için depolama fikirleri

Banyonuzda kullanabileceğiniz depolama alanları ile küçük banyonuzu daha da verimli bir şekilde kullanmanız mümkün. Küçük banyolar için akıllı çözümler arayanlar, özellikle bu bölüm tam size göre!

 1. Parfümleriniz ya da makyaj malzemeleriniz kısaca kişisel bakım ürünlerinizi daha derli toplu kullanabileceğiniz uzun banyo dolapları dağınıklık hissini ortadan kaldırır, aynı zamanda da ferahlık hissini destekler.

 2. Lavabonun hemen üzerine yerleştireceğiniz bir raf günlük eşyalarınıza daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olurken lavabo çevresinde oluşabilecek karışıklığı da yok eder.

 3. Tuvaletin hemen üzerinde bir dolap ya da yanına yerleştirebileceğiniz bir sepet tuvalet eşyalarını bir arada tutar. Tuvalet kağıtları, yedek olarak alınmış şampuanlar ve daha fazlası daha düzenli bir şekilde kullanılmayı bekler.

 4. Banyo kapısının arkasına yerleştireceğiniz askılar ve saklama kutuları da küçük banyolara alternatif çözümler arayanlar için en doğru seçeneklerden bir tanesi.

 5. Son olarak raflara sabitleyerek ya da lavabonun çevresinde kullanabileceğiniz kavanozlar da küçük eşyaları bir araya getirerek daha iyi bir depolama sağlar.

Küçük banyolara çözümler arayanlar için uygulanabilir tasarım ve depolama önerileri temel olarak bu başlıklar altında toplanabilir. Böylece “Küçük banyo nasıl dekore edilir?” sorusunun cevabı da verilmiş olur.

Peki küçük banyolar nasıl temizlenir? 

Temiz ve güzel yerler in bizi mutlu ettiğine inanan Cif, banyo yüzeylerini derinlemesine temizleyebileceğiniz ürünleri ile sizi kolay bir temizliğe davet ediyor.

 • Tüm yüzeyleri derinlemesine temizleyin: %100 doğal partiküller içeren Cif Krem tüm kirleri temizler ve yüzeyleri parlak ve tertemiz yapar.

 • Duş ve lavabonuzu temizleyin: 

Kireçleri yok etmek için Cif Power & Shine Banyo Sprey kullanın. Özel formülüyle kireç tabakasının %100’ünü yok eder. 

Küfü ortadan kaldırmak için Cif Power & Shine Banyo Sprey kullanın. Güçlendirilmiş formülüyle küf lekelerini de yok eder ve geride tertemiz bir yüzey bırakır.

 • Yerleri kolayca temizleyin: Temizliğinizin son noktasında yerleri temizlemek için Cif Jel kullanın.

İşte bu kadar! Artık küçük banyo nasıl dekore edilir, küçük banyolar için akıllı çözümler nelerdir ve hatta küçük banyo dekorasyon fikirleri nelerdir biliyorsunuz. Banyonuzun keyfini çıkarmanızın zamanı geldi

Unutmayın: Herhangi bir ürünü kullanmadan önce mutlaka kullanım talimatları ve uyarıları okuyun. Ürünü test etmek için öncelikle görünmeyen bir alanda küçük bir miktarda deneyin.