Skip to content
Küçük banyo nasıl dekore edilir?

Küçük banyo nasıl dekore edilir?

Cif, güzel evlerin ve mekanların bizi mutlu ettiğine inanıyor! Küçük banyo nasıl dekore edilir ve keyifli bir alana dönüştürülebilinir konusunda size rehberlik edecek yaratıcı fikirler ve pratik çözümler bu yazıda.

Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri

Küçük bir banyoyu daha büyük göstermenin en kolay yollarından biri küçük ışık oyunları oynayarak alanı geniş göstermek olacaktır. Böylelikle banyonuza girdiğinizde küçük, sıkışık bir alan görmektense daha ferah ve rahat bir banyo ile karşılaşmış olursunuz.

Küçük banyonuzu daha geniş ve hoş bir mekâna çevirmek için ışık ve renklerle oynayarak elde edebileceğiniz küçük banyolar için çözümler şöyle:

  • Banyonuzda kırık beyaz, bej ve grinin açık tonlarından faydalanmak daha geniş bir alan görünümü elde etmenizi sağlar.
  • Aynanın çevresine yerleştireceğiniz küçük ışıklar da aynı şekilde genişlik hissini artırır ve banyonuzun daha büyük görünmesine yardımcı olur.
  • Küvet çevresindeki ve duvarlardaki fayansları tek renkte seçmek ve başka renklerle karıştırmamak gözde devamlılık etkisi oluşturarak daha geniş bir banyo hissi yaratır.
  • Pastel tonlarında seçtiğiniz banyo eşyalarınızın arasına öne çıkan farklı renklerde birkaç aksesuar yerleştirmek de eksik görselliği ortadan kaldırır ve banyonuza son dokunuşu yapar.

Küçük banyolara alternatif çözümler ararken ve daha geniş bir alan oluşturmak isterken ışığın gücünü arkanıza almanız çok önemli. Ancak burada unutmamanız gereken küçük bir detay daha mevcut. Banyo ıslanmaya müsait bir alan olduğu için alacağınız tüm elektrikli aletlerin nemli ve ıslak alanlarda kullanılmaya uygun olduğunu kontrol etmelisiniz.

Küçük banyolar için depolama fikirleri