Skip to content

Evinizi Anında Isıtacak Yılbaşı Dekorasyonu Fikirleri

Yılın belki de en renkli günleridir yılbaşı zamanları... Yeni bir yılı karşılamaya hazırlandığımız günlerde etrafta ışıl ışıl gördüğümüz sokaklar ve alışveriş mekanları ile yeni yıl ruhunu yansıtacak eğlenceli ve sıcak bir dekorasyon yapabilmeyi herkes çok ister. Yılbaşı dekorasyonu ailenin tüm üyeleriyle birlikte yapılabilecek de bir iş olduğundan birlikte zaman geçirmenin de en güzel yollarından bir tanesidir.

Yeni yılı karşılamaya hazırlanırken dışarıdaki soğuk havaya inat içeride sıcak bir atmosfer olsun istenir. İyi dileklerin dilendiği, ailelerin bir araya geldiği bu tatlı koşturmacaları olan yılbaşı zamanlarınızı kendi hazırlayacağınız yeni yıl dekorasyonu ile renklendirebilirsiniz. Eğer nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız yılbaşı dekorasyon fikirlerimize göz atabilirsiniz.

 

Yılbaşı İçin Ev Dekorasyon Fikirleri

Her evin kendine has bir tarzı vardır. Fakat yılbaşı yaklaşırken dekorasyonunuza ufak bir yeni yıl dokunuşu yapmaya ne dersiniz? Sevdiklerinizle birlikte yeni yılı karşılayacağınız ortamın sıcak görünmesi önemlidir. Bu nedenle yapacağınız dokunuşlarda ahşap ve ışıklı detaylar olması yılbaşı ruhuna destek olacaktır. 

Bir Klasik: Çam Ağacı

Yeni yıl denince akla gelen ilk şeylerden bir tanesi de çam ağacıdır. Bu yüzden yılbaşı öncesi bir yılbaşı ağacı ve yılbaşı ağacı süsleri edinebilirsiniz. Çam ağacı dekorasyon için çok uygun bir araç olacaktır.  Ağacınızın çok büyük olmasına gerek yok. Küçük bir ağaçla da yeni yıl havasına girebilirsiniz. Ağacınıza karar verdikten sonra yılbaşı dekoratif ürünleri kullanarak ağacınızı süsleyebilirsiniz. Ağaç dekorasyon fikirleri için önerilerimize göz atabilirsiniz. Ağacınızın yerine karar verirken arka fonunun açık renk olmasına dikkat ederseniz yılbaşı ağacınızın daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Süsleri kullanırken iç dallara da ağırlık vermeniz bir derinlik kazandırır. Ağacınızı çok fazla süsle donatmanıza gerek yok. Sade ve şık bir görüntü için küçük yılbaşı ışıkları kullanabilir ve birkaç figürle görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Bu süsleri satın alabileceğiniz gibi yaratıcılığınızı konuşturarak evde kendiniz de çeşitli materyaller kullanarak süs yapabilirsiniz. 

 

Yılbaşı Renkleriyle Ortama Hareket Katın  

Yeni yıl konsept renkleri yeşil, kırmızı ve beyazdır. Bunun yanında altın ve gümüş rengi de çok kullanılır. Ancak hepsini bir arada kullanmanız bir karmaşa yaratacağından uyumlu renkleri birlikte kullanmaya dikkat edin. Mesela altın rengi kullanacaksanız gümüş rengine fazla ağırlık vermeyin. Kullanacağınız renkler için önerilerimize göz atabilirsiniz. 

  • Kırmızı güçlü bir renktir ve kullanıldığı yerlerde yeni yılın enerjisini yansıtır. Koltuk gibi eşyalarda kırmızı bir şal kullanmanız ortamın hareketlenmesini sağlayabilir. 

  • Orta sehpa kullanıyorsanız  yılbaşı için dekoratif ürünler kullanarak salonunuzun havasını yeni yıla uygun hale getirebilirsiniz. 

  • Altın ve gümüş rengini  küçük objelerde kullanırsanız daha sade ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. 

  • Kırmızı ve yeşil bir arada yeni yıl konseptlerinde karşınıza daha çok çıkar. Bu iki rengi aynı anda kullanmaktan çekinmeyin. 

  • Yine kırmızı ve beyaz özellikle yılbaşı sofralarında kullanmak için idealdir. 

     

Sıcak Bir Ortam İçin Öneriler

Yılbaşı eğer evde kutlanacaksa akla ilk gelen şeylerden biri de sıcak bir ev ortamıdır. Evinizi yılbaşına uygun dekore ederken bunu düşünerek ortama sıcaklık getirecek objeler ve dokular seçmelisiniz. Mesela ahşap genellikle yılbaşı dekorasyonunda kullanılan bir malzemedir. Dışı ahşap dekorlu mumluklar, ahşap renginde seçilmiş küçük objeler masanızın ya da sehpanızın üzerinde yılbaşı için yerini alabilir. 

Küçük ışıklar ve mumlar  ortamı sıcak gösteren dekorasyon ürünleridir. Küçük dal parçaları ve kozalaklarla birlikte kullanırsanız kendinizi tam da yeni yıl ruhunu yaşarken bulabilirsiniz. Yılbaşı için dekorasyon ürünlerini satın alabileceğiniz gibi doğal malzemelerden kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yeni yıl havasına evinizin  yılbaşı dekorasyonuyla girdikten sonra bu harika gün için sevdiklerinize küçük birer hediye hazırlamayı da unutmayın.