Skip to content

 

Yaratıcı Yılbaşı Ağacı Fikirleri

Evinizde bulunan herhangi bir eşyadan yılbaşı ağacı yapabileceğinizi daha önce fark etmiş miydiniz? Klasik yılbaşı ağaçlarından sıkıldıysanız, kendi elinizle süsleme yapmayı seviyorsanız ve arkadaşlarınızla farklı bir etkinlik yapmak istiyorsanız ağaçsız yılbaşı ağacı fikirleri sizin için güzel alternatifler sunabilir. Yılbaşı ağacınızı neyden yapmak istediğinize karar verip şimdiden o nesneyi biriktirmeye başlamanız sizin için faydalı olacaktır. Kitaplar, şişeler, kitap kaplamaları, küçük tahtalar ve hatta normal bir merdiven bile sizin elinizde muazzam bir yılbaşı ağacına dönüşebilir. Yapmanız gereken tek şey, çevrenize bir göz atmak ve gördüğünüz eşyalardan yeni yılbaşı ağacı fikirleri düşünmek ve alternatif yılbaşı ağacı fikirleri bulduktan sonra hemen işe koyulmak. Evde yılbaşı ağacı yapımı aslında bu kadar kolay.

 

Yeni Yılı Sevdiğiniz Yazarlarla Kutlayın

Yeni yılda hayatınıza yeni bir sayfa açarken, yılbaşı kutlamalarının ana sahnesinde kitaplardan oluşan bir yılbaşı ağacı tasarlayabilirsiniz. Bu noktada kullanacağınız kitaplara olabildiğince nazik davranmanız ve yıpranmamalarına özen göstermeniz gerekir. Kitapların değerini unutmadan hazırlayacağınız renkli, ışıl ışıl ve eğlenceli bir yılbaşı ağacı hem masrafsız hem de keyifli olacaktır. Kitapları yılbaşı ağacı şeklinde üst üste dizdikten sonra etrafını renkli ışıklar, kurdeleler ve alternatif süsleme eşyalarıyla renklendirebilirsiniz. Yılbaşı ağacınızı süslerken yılbaşının ruhunu yansıtan kozalaktan, cam kavanozlardan ve kar tanelerinden gönlünüzce faydalanabilirsiniz. Her şey el yapımı olsun istiyorsanız yılbaşı süsleri yapımı için de yine evinizdeki eşyalardan rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

 

Eğlencenizi Zirveye Taşıyın

Yılbaşı ağacınız için bir diğer alternatif ise merdivenlerdir. Eğer evinizde yılda bir ya da iki kere kullandığınız ve çok da işe yaramadığını düşündüğünüz bir merdiveniniz varsa yeni yıl kutlamalarında bu merdiven fazlasıyla işe yarayabilir. Evde kolay yılbaşı ağacı yapımı için eşsiz bir seçenek olacak merdiven; tepesine konumlandırılacak kocaman bir yıldız, basamaklarının arasına bağlanacak iplerin üzerinde farklı süslemeler ve her basamakta renkli ışıklar ile eşsiz bir yılbaşı ağacı olacaktır. Biraz estetik dokunuşlarla evinize gelen misafirlerin hayran kalacağı ve özeneceği bir yılbaşı ağacı yaratabilirsiniz.

 

Duvarlara Yeni Bir Yorum

Elinizde üst üste koyacak kadar nesne yoksa ya da yılbaşı ağacı gibi süsleyebileceğiniz uzun bir eşyaya sahip değilseniz, duvarlarınızı yılbaşı ağacına çevirebilirsiniz. Bu konuda dilediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz. Duvarlarınıza süsleriyle birlikte yılbaşı ağacı çizerek etrafını ışıklarla süsleyebileceğiniz gibi koleksiyonunu yaptığınız eşyaları duvara yapıştırarak keyifli bir yılbaşı ağacı oluşturabilirsiniz. İpler, resim çerçeveleri, buzdolabı magnetleri ve daha birçok eşyayı duvara yılbaşı ağacı şeklinde yapıştırarak alternatif yılbaşı ağacınızı tamamlayabilirsiniz. Hatta yalnızca uzun bir ışık alarak duvarınıza bu ışığı ağaç şeklinde asarak dahi kendinize şık bir yılbaşı ağacı yaratabilirsiniz. Yalnızca elinizde neler olduğunu bir gözden geçirin ve kafanızdaki şekli oluşturun. Arkadaşlarınızla birlikte eğlenerek hazırlayacağınız yılbaşı ağacınız aynı zamanda evinde fazla yer olmayanlar için de kullanışlı bir alternatiftir. Evinizde neredeyse hiç yer kaplamayacak ama sizi yılbaşı ağacından mahrum bırakmayacak olan bu alternatif, yılbaşı geçtikten sonra da duvarınızda kalabilir ve evinizin havasını değiştirecek bir dekora dönüşebilir.

 

Yılbaşı Ağacı Fikrini Rafa Kaldıranlara

Elinizde imkan olmadığı için yılbaşı ağacı yapma fikrini rafa kaldırdıysanız, bu fikir tam size göre. Evinizde bulunan rafları bir yılbaşı ağacına dönüştürmek ya da evinizde bulunan boş bir duvara yeni yıl bahanesiyle yılbaşı ağacı şeklinde yaratıcı bir raf düzeni oluşturmak için daha fazla beklemeyin. Alt alta bulunan ve hali hazırda var olan raflarınızdaki eşyalarınızı yukarıdan aşağıya doğru düzenleyerek bir yılbaşı ağacı şekli yaratabilirsiniz. Bu eşyaların ne olduğu değil nasıl düzenlendiği asıl önemli noktadır. Duvarınızda raf yoksa evinizde bulunan herhangi bir dolabı da yine raflarını kullanarak bir yılbaşı ağacına dönüştürebilirsiniz. Ardından yapmanız gereken şey ise renkli ipler, kurdeleler, toplar, küreler ve keyfinize göre alacağınız daha birçok süsleme ile raftan yaptığınız ağacınızı süslemek ve en üstüne büyük bir yıldız koymak… Ayrıca uzun zamandır istediğiniz ve gerçekten ihtiyaç duyduğunuz kitaplık için bu yeni yıl da güzel bir bahane olabilir. Yılbaşı ağacı şeklinde hazırlatacağınız raflarla aynı zamanda evinizde farklı bir dekorasyona da yer vermiş olursunuz.