Skip to content

Badana Nasıl Yapılır?

 

2020 ev dekorasyon fikirleri ve mutfak trendlerinden ilham alarak bu sene evinizin dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Oldukça işlevsel ve yenilikçi mutfak dekorasyon fikirleri ve önerilerini inceledikten sonra kendi mutfağınıza en uygun ev dekorasyon fikirlerini mutfakta hayata geçirebilirsiniz. Yemek yapmak, misafirlerinize ikramlar hazırlamak gibi işler için içerisinde uzun vakit geçirdiğiniz mutfağınız yeni yılda yeni bir dekorasyon tarzı ile canlanabilir. Uzun zamandır değişiklik yapmak istiyordunuz ama çeşitli bahaneler nedeniyle bu işe kalkışamadıysanız, yeni yıl fikirlerinizi hayata geçirmek için en ideal zamandır! İşte, 2020 mutfak dekorasyon trendlerini uygulamanız için tavsiyeler:

 

Minimalist ve İşlevsel Dekorasyon

2020 yılının mutfak dekorasyon modelleri içerisinde öne çıkan kilit noktalar işlevsellik ve minimalizmdir. Olabildiğince sade fakat işlevsellik yönünden etkileyici tasarımlarla dikkat çeken 2020 mutfak dekorasyon trendleri, görsel açıdan estetik mutfaklar yaratır. Aynı zamanda, estetik görünümün tamamlayıcısı olarak oldukça kullanışlı raf ve ada sistemleriyle içinden çıkmak istemeyeceğiniz mutfak tasarımları sunar. Çözüm odaklı yaratılan mutfaklar, içerisinde daha rahat hareket imkânı ve çalışma konforu ile dikkat çeker. 2020 trendlerine uygun olarak tasarlanan minimalist mutfaklardan ilham alabilirsiniz.

 

Trend Renkler: Pastel Tonlar

2020 yılının öne çıkan mutfak trendleri içerisinde en yoğun kullanılan renkler ise grinin farklı tonları ve pastel renklerdir. Minimal tarzı en iyi şekilde yansıtmak için açık tonlar tercih edilir. Ana renklerde pastel tonları tercih ederek, geçiş tonlarını gri ya da krem gibi ferah renklerle verebilirsiniz. Mutfağınızı olduğundan daha geniş gösteren, ferah bir his veren bu renkler sayesinde mutfaktan çıkmak istemeyebilirsiniz.

 

Beton ve Mermer Yeniden Moda

2020 trendlerine uygun olarak tasarlanan mutfak dekorasyon örnekleri içerisinde dikkat çeken bir diğer unsur ise malzeme kullanımıdır. Tezgah, masa, ada veya raf sistemlerinde beton ve mermer gibi ağır malzemelerin kullanımı öne çıkan bir özelliktir. Mutfağınıza oldukça şık ve stil sahibi bir görünüm kazandıran mermer ve beton malzeme açık renkli tasarımlarıyla da mutfağınızın ferah bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. 2020 yılında beton ve mermer tezgahlar, iddialı mutfakların olmazsa olmazı haline gelecek gibi…

 

Detaylarda Altın Kullanımı

Beton ve mermerin soğuk hissini sıcak altın rengiyle yumuşatmak ise oldukça dengeli bir dekorasyon oluşturmanıza yardımcı olur. Sandalye ayakları, dolap kulpları ya da aydınlatma elemanlarında altın rengi kullanımını tercih ederek mutfağınıza hareketlilik kazandırabilirsiniz. 2020 yılında trend mutfak dolapları altın rengi kulplar ile göz kamaştırabilir. Altın detayları tok renkler ile kullanırsanız daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

 

Yenilikçi Mutfak Dolapları

2020 dekorasyon trendlerinde mutfak dolapları son derece yenilikçi bir görünüme kavuşur. Mutfak dolaplarının tarzı mutfağın genel tarzını belirlemede oldukça etkin bir rol oynar. Bu nedenle mutfak dolapları kulpsuz tasarımlarıyla modern bir duruş sergiler. Mutfağınızın genel tarzını en iyi şekilde yansıtan mutfak dolapları açık renklerde ya da pastel renklerde tercih edilebilir. Minimalist dekorasyona uygun biçimde olabildiğince ayrıntısız ve düz mutfak dolapları 2020 mutfak dekorasyonlarında yoğun biçimde kendini gösterir.

 

Mutfak Dekorasyonunun Vazgeçilmezi: Raf Sistemi

2020 mutfak dekorasyonu trendlerinde her sene olduğu gibi mutfak rafları dekorasyon malzemelerinin vazgeçilmezi olarak öne çıkar. Özellikle cesur tasarımlarla dikkat çeken mutfak rafları, dikey formlu ya da açık formlu olabilir. Mutfağınızda kullanmak istediğiniz dekoratif eşyaları bu raf sistemlerinde sergileyebilirsiniz.

 

İşlevsel Kullanımıyla Ada Sistemi

2020 mutfak dekorasyon trendlerinde öne çıkan bir diğer unsur ise ada sistemidir. Ada sistemi mutfağınızda ekstra alan sağlayarak son derece kullanışlı bir çözüm olarak öne çıkar. Dekoratif anlamda da oldukça şık bir mutfak mobilyası olan ada tezgahlar, farklı renkler ve tasarımlarla zenginleştirilebilir. Özellikle bar sandalyesi ile ada kombinasyonu sağlamak oldukça şık bir fikirdir.