Duşakabin temizliği nasıl yapılır ve sakin bir dinlenme yerine nasıl dönüştürülür

Duşakabin temizliği nasıl yapılır

Duşakabin bir sığınak, bir kaçış yeri, uzun bir günün sonunda dinlendiğiniz ya da yeni bir gün öncesi enerjinizi topladığınız yerdir. Bu yüzden banyonun merkezinde yer alması hiç şaşırtıcı değildir ve yine bu yüzden onu güzel tutmak önemlidir. 

Temiz bir ortamın huzurlu bir zihnin göstergesi olması bir yana (sonuçta fayansları incelerken rahatlayıp sakinleşmeye nasıl odaklanabilirsiniz ki?), duşakabininiz parladığında bundan tüm banyo etkilenir.

Cam duşakabin temizliği konusundaki adımlarımızı izleyin ve (duş başlığı temizliği de dahil) ışıltılı sonuçlar elde edin. Duşakabindeki kireç lekelerini ve sabun artıklarını çizmeden çıkarması için tasarlanan Cif Ultra Hız Banyo’yu öneriyoruz. 

İhtiyacınız olanlar:

 • Cif Ultra Hız Banyo
 • Nemli bir bez

Nasıl temizlenir:

 1. Cif Ultra Hız Banyo’yu duşakabin yüzeylerine ve duş başlığına sıkın
 2. Kirler inatçıysa ürünün etkisini göstermesi için bir dakika bekleyin
 3. Yüzeyleri ve duş başlığını nemli bir bezle silin, durulamanıza gerek yok!
 4. Parlaklık için sonunda yüzeyleri kuru bir bezle silin

Son dokunuşlar

Duşakabininiz artık kusursuz temizliğe kavuştuğuna göre bir kaç dokunuşla ona güzel bir hava katabilirsiniz.  Ekstra bir şeyler eklemek istediğinizde, dekoratif bir renk paleti deneyin; videomuz bunu nasıl yapacağınızı gösteriyor. 

Renklendirin

 • Sabah duşunu tercih ediyorsanız, öne çıkan taze renkler güne daha parlak bir başlangıç yapmanızı sağlar.
 • Yeşil veya turuncu gibi canlı ve parlak renklerde sabun, sabunluk ve aksesuarlar parlak beyaz duvarların yanında öne çıkar ve duşunuz her zamankinden daha fazla zinde hissettirir.
 • Eğer yatmadan önce sakinleşmek için duş yapıyorsanız, daha rahatlatıcı renkler kullanın; stresi azalttığı ve rahatlattığı söylenen klasik bir renk olan lavanta gibi.
 • Açık deniz mavisi ve buz mavisi ikonik banyo renkleridir ve sahile vuran dalgalar ile tuzlu köpüklerin huzur veren seslerini anımsatan rahatlatıcı bir hava yaratırlar.

Dışarıyı içeriye taşıyın

 • Banyonuza renk katma fikrini sevdiniz mi? Diğer bir harika fikir de banyonuza bitkilerle hayat vermek olabilir.
 • Cam bir vazodaki bambu, rafta bir teraryum, hatta asılı sepetler banyoya bir tutam tazelik katar.
TOP