Kek kalıplarını ve şamdanları zarif bir yemek masası süsüne dönüştürmek

Konuklarınız için yemek masası süslemek hiç zor değil. Bu kolay ileri dönüşüm fikri, eski kek kalıbı ve şamdanları özel anlarınıza tarz katacak güzel bir yemek masası süsüne nasıl dönüştürebileceğinizi gösteriyor. 

Kek kalıplarına sevginizi katarak onları sofistike görünümlü ev yapımı masa süsleri hâline getirebilirsiniz. Şamdanın üstüne yerleştirildiklerinde masaya modern bir hava katarlar, harika çiçekleri, meyveleri veya yemek temanıza uyan her şeyi sergilemeye çok uygundurlar. 

İhtiyacınız olanlar: 

  • Cif Amonyaklı Krem
  • Mikrofiber bez
  • Parlak beyaz boya 
  • Küçük sukulent bitkileri, çiçekler, mumlar
  • Eski bir yuvarlak kek kalıbı
  • Eski bir şamdan 
  • Matkap 
  • Tornavida
  • Vidalar
  • Koruyucu eldiven, gözlük 


Decor_step1 


Adım 1: Şamdanınızı ve kek kalıbınızı temizleyin 

Mum artıklarını temizlemek genelde zordur, ancak Cif Amonyaklı Krem ile onları kolayca temizleyebilirsiniz. Bir damlasını nemli bir mikrofiber beze damlatın ve şamdanınızdaki mum artığını elinizin tek hareketiyle rahatça silin, ardından da durulayın. Ardından Cif Amonyaklı Kreminizi kek kalıbını temizlemek için aynı şekilde kullanın ve ikisini de bir kurulama beziyle güzelce kurulayarak ileri dönüşüm için hazır hâle getirin. 


Decor_step2  


Adım 2: Kek kalıbınızda ve şamdanınızda delikler açın

Koruyucu gözlüklerinizi takın ve eldivenlerinizi giyin. Matkabınızla kek kalıbının ve şamdanın ortasında bir delik açın. Deliklerin aynı hizada olmasına dikkat ederek ikisini de yeni şık yemek masası süsünüzü oluşturmak için hazır hâle getirin. 


Decor_step3    


Adım 3: Alt ve üst kısımları birleştirin 

Güvenlik gözlüğünüzü ve eldiveninizi çıkarmadan, tornavida ve vida kullanarak şamdanı ve kek kalbını merkezden birleştirin. Sağlam bir yemek masası süsünüz olduğundan emin olmak için vidayı olabildiğince güçlü şekilde sıkın.


Decor_step4  


Adım 4: Eserinizi boyayın

El yapımı masa süsünüz sıkı şekilde birleştiğinde onu güzelce boyayın. Biz kendimizinkini beyaza boyadık, ancak siz elbette ki evinize en iyi uyacak renge boyayabilirsiniz. Yere paket kağıdı veya gazete serin ve bir seferde en geniş alanı boyayabileceğiniz türde büyük bir fırça kullanın. Her yerin eşit renkte olması için birkaç kat boya gerekebilir.


Decor_step5  


Adım 5: Yemek masası süsünüzü dekore edin

Yeni masa süsünüzün dekorasyonu için en sevdiğiniz akşam yemeği masası süslerinizi seçin. Sukulentler, çiçekler ve meyveler bu iş için çok uygundur, ancak siz mevcut sofra takımı temanıza en iyi uyacak şeyleri de seçebilirsiniz. 

Arkadaşlarınızı bir daha yemeğe davet ettiğinizde masa dekorasyonu için bu şık akiam yemeği masası süslerini kullanmayı deneyin. Harika meyveler ve çiçeklerle doldurarak her anı güzelleştirebilirsiniz. 

Bu sade ama şık ev dekorasyonu projesini hayata geçirmek çok az zaman alıyor ve birden fazla  faydası olduğu da söylenebilir. Hoş görünümü bir yana, bir sonraki akşam yemeği davetinizde muhabbet konularından biri olması da kaçınılmaz.

Eğer yaptıysanız, çıkan sonucu ve sergilediğiniz yeri görmekten büyük mutluluk duyacağız. Başkalarını da ileri dönüşüme teşvik etmek için Facebook'ta bir fotoğrafını bizimle paylaşmayı unutmayın.

TOP