Kağıt sepetinize yeni bir hayat verecek sehpa yapımı

Muhtemelen evde bulunan sıradan parçalarla ev yapımı sehpa yapın ve oturma odanıza veya yatak odanıza harika bir parça ekleyin. Bu ileri dönüşüm projesi, kağıt sepetinize hayat vererek odaya hoş bir renk katar. 

Beyaza veya soluk renklere boyayabileceğiniz bu ev yapımı sehpa odanıza çekicilik kazandırır, üstelik işlevseldir. Sevdiğiniz dergilerinizi üstüne koyun, taze çiçeklerinizi sergileyin veya baş ucunuzda pratik bir sehpa olarak kullanın. 

İhtiyacınız olanlar: 

  • Cif Amonyaklı Krem 
  • Mikrofiber bez 
  • Renkli boya
  • Kağıt sepeti 
  • Güçlü bir tutkal
  • Zımpara
  • Geniş yuvarlak tahta (kontrplak, şekillendirebileceğiniz bir kalas veya geniş bir kesme tahtası)
  • Yüzeyi kaplamanız için paket kağıdı vb.
Table_step1 


Adım 1: Sepetinizi temizleyin

Kağıt sepetinizin pırıl pırıl olması için nemli mikrofiber bir beze bir damla Cif Amonyaklı Krem damlatın ve biriken tüm kirleri silin. Ardından durulayın ve kurulama beziyle kurulayarak evde sehpa yapımına hazır hâle getirin.


Table_step2  


Adım 2: Parlak bir görünüm için boyayın 

Bu kısım için önce kağıt benzeri koruyucu bir örtü yayın, ardından da kağıt sepetinizi evinizin dekoruna uyacak bir renge boyayın. Seçtiğiniz renge ve sepetinizin ne denli koyu olduğuna göre birkaç kat boyamak gerekebilir. 


Table_step3    


Adım 3: Sehpanızın üstünü de boyayın

Sehpanızın üstü için bir tahta parçası alın. Geniş bir ekmek kesme tahtası, bir kalastan yuvarlak kesilmiş bir parça veya bir kontrplak parçası olabilir. Çıkıntılı köşelerini zımparalayarak tahtayı pürüzsüzleştirin. Ev yapımı sehpanızın üstü için uyumlu bir renk seçin. Daha geniş bir fırça ile daha pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz (hem de daha hızlı olur). Bu işlemi koruyucu bir yüzeyin üstünde yapın ve iki parçayı da gece kurumaya bırakın. 


Table_step4  


Adım 4: Üstü ve altı birleştirin

Ev yapımı sehpanızı tamamlamak için güçlü bir tutkal kullanarak, ahşap parçayı ters çevrilmiş kağıt sepetine yapıştırın. Tahtanın ortası ile sepetin ortasını denk getirdiğinizden emin olun ki bittiğinde sehpanız dengeli ve ortalanmış olsun.


Table_step5  


Adım 5: Dekore edin

Yeni ev yapımı sehpanızın nerede duracağını seçin ve oraya koyun. Daha da güzelleştirmek için üzerine çiçekli bir vazo, kitaplar, dergiler veya mumlar koyarak son hâlini verin. 

Oturma odanıza veya yatak odanıza hızlı ve modern bir görünüm katmak işte bu kadar kolay. Güzel sehpa fikirleri arıyorsanız bu evde sehpa yapımı fikrini deneyeceğinizi umuyoruz. Denediyseniz, fotoğrafını Facebook sayfamızda paylaşmayı unutmayın.


TOP