Nasıl cam kavanozdan mumluk yapılır

Yakın zamanda geri dönüşüme vermek üzere cam kavanoz biriktirdiniz mi? Sizin için mükemmel bir ileri dönüşüm projemiz var; onları şık cam mumluklara dönüştürebilirsiniz. Banyonuzun küçük köşelerini güzelleştirmek için harika bir yol. 

Basit ama etkileyici cam mumluklar yapabilmek için gerekenler muhtemelen evinizde var. Birkaç kolay adımda yapışkan etiketleri iz bırakmadan nasıl temizleyebileceğinizi ve her ortamı güzelleştirebilecek tertemiz cam şamdanlar yapabileceğinizi gösterelim. 

İhtiyacınız olanlar: 

  • Çeşitli cam kavanozlar 
  • Farklı boyutlarda mumlar
  • Huni (veya kağıt)
  • Kum
  • Mikrofiber bez
  • Cif Amonyaklı Krem 
  • Eski bir kurulama bezi 
  • Keskin bir makas
  • Yeşil deri bağcık veya güzel bir kurdele

Candle_step1

 

Adım 1: Kavanozlarınızı temizleyin

Öncelikle kavanozdan mumluk yapımı projemize başlamak için kavanozları temizleyelim. Yapışkan etiketleri çıkarmak için nemli mikrofiber bir beze bir damla Cif Amonyaklı Krem damlatın ve ardından silerek onları çıkarın. Artıklardan arındırmak için hafifçe durulayın, bir kurulama beziyle de kuruladıktan sonra artık pırıl pırıl olan cam kavanozunuz hazır.


Candle_step2  


Adım 2: Kumla doldurun

Güvenli şekilde kavanozlardan mumluk yapmak için biraz kum gerekir. Kavanozu rahat şekilde doldurmak için bir huni (veya külah gibi kıvrılmış bir kağıt) kullanın ve dibini iki parmak kumla doldurun. Cam mumluğunuzun tabanını hafifçe sallayarak kumu düzleştirin. 


Candle_step3    


Adım 3: İp veya kurdele ile süsleyin 

Şimdi eğlenceli kısım. Hoş görünümlü bir deri şerit, ip veya kurdeleyi değerlendirin. Yeni cam mumluğunuzun dış kısmını süslemeye başlayın. Malzemeleri istediğiniz oranda kullanabilir ve en çok hoşunuza giden şekli bulmak için denemeler yapabilirsiniz. Ancak fiyonk ve açıkta kalan uçları alevden uzak tutmayı, güvenlik için çift düğüm atmayı unutmayın. 


Candle_step4  


Adım 4: Mumunuzu ekleyin

Şimdi mumunuzu kavanoza koyun, kumun üstünde ortalanmış ve dengelenmiş olduğundan emin olun. Mumunuzu cam mumluğunuzun kenarından daha alçağa koymanız, alevi korur ve sönmesini engeller. Kum aynı zamanda kavanozun alt kısmında izolasyon sağlar ve yüzeylerin yanan mumun sıcaklığından etkilenmesini önler.


Candle_step5  


Adım 5: Mumunuzu yakın

Artık mumunuzu yakabilir ve ileri dönüştürülmüş yeni ev aksesuarınızdan gelen tatlı parlaklığın keyfini çıkarabilirsiniz. 

İşte hepsi bu kadar. Hızlı ve kolay yapılan bu mumluklar, cam kavanozları şık ev aksesuarlarına dönüştürmek için harika bir yöntem. 

Onları bir verandada gruplar hâlinde kullanabilir, bir sehpaya sıcak bir hava katabilir veya rahatlatıcı bir atmosfer için banyonuza koyabilirsiniz. 

Sizin cam şamdan tasarımlarınızı görmeyi heyecanla bekliyoruz. Facebook'ta bizimle bir fotoğrafınızı paylaşmayı unutmayın.TOP