Takımı bozulmuş favori tabak ve fincanlarınızla cupcake standı yapımı

Bu şık ev yapımı kek standı için tek kalmış seramik tabakları veya satın aldığınız özgün parçaları kullanın. Belki çay takımınızdan tek parça kalmıştır veya yakınlarda vintage bir şeyler bulmuşsunuzdur. Bu fincan ve tabakları kullanarak biraz el becerisiyle kendi pasta standınızı yapmak çok kolay.

İhtiyacınız olanlar zaten evinizde vardır, bu yüzden evinizde ufak güzelleştirmeler yapmak istediğinizde öğleden sonranız için harika bir ileri dönüşüm projesi sizi bekliyor. Ev yapımı kek standınız bittiğinde onu kekler ve böreklerle doldurup arkadaşlarınız ve ailenizle keyfini çıkarabilirsiniz.

İhtiyacınız olanlar: 

  • Cif Amonyaklı Krem 
  • Mikrofiber bez 
  • Çeşitli tabaklar ve fincanlar 
  • Güçlü bir tutkal 
  • Ağır kitaplar
Cake Stand_step1 


Adım 1: Kullanacaklarınızı seçin

Ev yapımı cupcake standınız için kullanacağınız fincan ve tabaklara karar verin. Alt bölümde sağlam ve geniş parçalara yer verin ve yukarıya doğru daha narin parçalar kullanın, böylece standınız daha dengeli olur.


Cake Stand_step2  


Adım 2: Seramiklerinizi temizleyin

Ev yapımı kek standınızı parlatmak için başlamadan önce tüm tabaklarınızı ve fincanlarınızı iyice temizleyerek olası çay ve kahve lekeleri ile zaman içinde oluşan kirlerden kurtulun. İnatçı leke ve kalıntıları temizlemek için mikrofiber bir beze bir damla Cif Amonyaklı Krem damlatın ve her bir parçanın içini ve dışını güzelce silin. Tüm parçaları sildikten sonra hepsini durulayın ve bir kurulama beziyle kurulayarak parlaklıklarını ortaya çıkarın.


Cake Stand_step3    


Adım 3: Birbirine yapıştırın 

Yapıştırma işleminden önce tüm tabak ve fincanların kuruduğundan ve temizlendiğinden emin olun. Ardından kenarlara tutkal sürerek dilediğiniz şekilde birbirine yapıştırın. Parçaları çifter çifter yapıştırıp sonradan bir araya getirirseniz bu adımı daha kolay halledebilirsiniz.


Cake Stand_step4  


Adım 4: Sabitleyin

Tasarımınızı sabitlemek ve tutkalın sıkı ve eşit şekilde yapışmasını sağlamak için kitap kullanın. Kitapları güzel ve yeni ev yapımı pasta standınızın üstüne, tutkalın yanlardan taşmasını engelleyecek şekilde dikkatlice koyun. Gece kurumaya bırakın.


Cake Stand_step5  


Adım 5: Eğlenceli kısım

Kek standınızın her katında börekler, kekler veya meyveler olmadan el yapımı kek standınız tamamlanmış olmaz. 

Her ev yapımı kek standı bir diğerinden farklı olduğundan her masaya kişilik katarlar. Sevdiğiniz tarzlara veya nereye koymak istediğinize göre farklı renk ve şekillerde denemeler yapın. 

Biz bu beyaz olanın temiz ve zarif görüntüsünü çok sevdik, ancak renkli seramikler de partiler için çok uygundurlar. Eğer yaptıysanız çıkan sonucu görmeyi çok isteriz. Bir fotoğrafını Facebook'ta bizimle paylaşın.


TOP